Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Programlamaya Giriş
     21/01/2019 - 25/01/2019
     5 Gün / 30 Saat
     Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma
     10:00 - 16:00
     Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi
     2.500 TL
Eğitim Amacı
Programlama iş hayatında en önemli aranan özelliklerden birisi haline gelmiştir. Bunu bir göstergesi yüksek öğrenimde programlama derslerine gösterilen yoğun taleptir. Eskiden sadece mühendislik bölümlerine açılan programlama dersleri günümüzde neredeyse her bölümün programına girmiştir. Sürekli eğitimde de en çok talep edilen kursların başında programlama gelmektedir. Son dönmede orta eğitim düzeyinde de programlama eğitimi verilmesi bazı ülkelerde başlamıştır. Diğer disiplinlerden farklı olarak programlama çok erken dönemlerde öğrenilebilir. Sadece analitik bir kafa ve çok çalışmak programlamayı öğrenmek için yeterlidir.
Kimler Katılabilir

Tüm lise öğrencileri katılabilir.

Kontenjan
Son Başvuru Tarihi
04/01/2019
Eğitim İçeriği
  • Nesneye dayalı analiz ve tasarıma giriş. Problemi anlama programlamanın ilk basamağıdır. Uygun bir tasarım ikinci aşamadır. Son olarak tasarım bir programlama dilinde gerçekleştirilir.
  • Java da nesneye dayalı programlama. Java programlama dili bir çok büyük firmanın tercih ettiği dildir. Bu nedenle Java da program yapabilme iş hayatı açısından önemli bir avantajdır.
  • Yazılım Mühendisliği. Hedef sadece bir kod parçası yazmak değil, yüksek kaliteli yazılım üretmek olmalıdır.

Yaklaşımımız. Programlamaya yaklaşımımız, alışılmış gramer öncelikli yaklaşımlardan farklıdır. Türkçeyi öğrenirken nasıl önce konuşmayı öğreniyoruz, gramer bilgisi çok sonra geliyorsa, aynı modeli bilgisayar ile konuşma olarak düşündüğümüz programlamada da yapmak mümkündür. Bu durumda yazım kuralları gerektikçe ve gerektiği yerde verilecektir. Öncelik kavramlara verilecektir. Algoritmik düşünme öğrenildikten, nesne kavramı, nesnelerin özelliklerinin belirlenmesi anlaşıldıktan sonra çözümün programlanması daha kolaydır. Hepimizin aşına olduğu geometrik şekiller üzerinden gidilerek nesne hiyerarşisi oluşturulacaktır. Nesneler arası ilişkiler anlaşıldıktan sonra bunlar Java da yazılacaktır. Bu yapılırken oyuncak bir geliştirme ortamı yerine profesyonellerin kullandığı eclipse kullanılacaktır.
Gerekler

  • Analitik düşünce. Başarılı olmak için gereken analitik bir kafa ve çok çalışmaktır.
  • Bir bilgisayar. Yenice bir bilgisayar. İşletim sistemi Windows, Mac, Linux olabilir.

Aktiviteler

  • İstanbul Boğaz Turu
  • Astronomi Müze Turu

 
- İstek Okulları öğrencilerine %10 indirim yapılacaktır.
- Eğitim 5 gün boyunca hafta içi günlerde gerçekleştirilecektir. 
- Eğitim ücreti dersler, konaklama, yeme-içme ve aktiviteleri kapsamaktadır. 
- Konaklama hariç eğitim bedeli 1900 T'Ldir.