Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Ekonomi - Muhasebe - Finans Eğitimleri Hakkında Merak Edilenler

 

BizFinans kurucu ortaklarından ve eğitmenlerimizden Murat Özsoy eğitimlerimiz hakkındaki sorularımızı cevapladı. 

 

BizFinans – Yeditepe Üniversitesi iş birliği ile “Araç Kiralama Şirketleri İçin Temel Finans Yönetimi” ve “Banka ile Kredi İlişkisi Kurma ve Yüksek Verim Elde Etme Yolları” eğitimlerini vermektesiniz. Eğitim içeriğinden bahseder misiniz?

Her iki eğitim de kişiler finansal açıdan şirketler verimliliklerini nasıl artırabilirler, karlılıklarını nasıl takip edebilirler  ve  finansman maliyetlerinden nasıl tasarruf edebilirler noktalarında kesişiyorlar.  “Banka ile Kredi İlişkisi Kurma ve Yüksek Verim Elde Etme Yolları” eğitimi kredi başvurusu yapılmasından, kredi kullandırma aşamasına kadar geçen süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar içerisinde özellikle doğru zamanlama ve süreç içerisinde atılması gereken adımlar ile bankalar ile yapılan görüşmelerde dikkat edilmesi gereken konuları içeriyor. Şahit olduğumuz birçok örnekte aslında kredi kullanmaya elverişli olan bazı firmaların ve şahısların sırf bu süreci yönetirken yapılan hatalardan ötürü talep ettikleri krediyi alamadıklarına ya da ihtiyaç duyduklarından daha ileri bir zamanda alabildiklerini gördük. Eğitimin ikinci kısmı ise bankalar ile uzun süreli bir ilişki kurarak müşteri olmaktan çıkıp bankanın bir iş ortağı konumuna gelmek için yapılması gerekenleri içeriyor. Bu da uzun dönemde banka ürünlerinden verim sağlamak ve maliyet düşüşleri sağlayabilmek için çok kritik.

“Araç Kiralama Şirketleri için Temel Finans Yönetimi” eğitim içeriği ise özellikle kısa dönem, uzun dönem, günlük kiralamalara konu olan araç tiplerinin doğru tür ve vadedeki krediler ile finanse edilmesi, ardından da kira tahsilatları ile kredi taksit ödemeleri arasındaki dengenin korunarak araç başına düşen karlılıkların takip edilebilmesine yönelik modelleri içeriyor. Birçok orta ölçekli araç kiralama şirketinin kolaylıkla uygulayacağı örnek simulasyon modelleri ile bu konuda sistematik bir takip mekanizması elde etmeleri konusunda da aktarımlarda bulunacağız.

Eğitimlerinizin özellikle hitap ettiğini düşündüğünüz meslek grupları veya topluluklar var mı?

Eğitimlerimiz, öncelikle çeşitli sektörlerde 2-3 yıllık profesyonel iş deneyimi olan ve bu deneyimini finans, muhasebe, mali işler, satış, satış destek alanlarında geçirmiş olan katılımcılara yönelik hazırlanmıştır. “Araç Kiralama Şirketleri için Temel Finans Yönetimi” eğitimimiz biraz daha otomobil sektörüne odaklı iken “Banka ile Kredi İlişkisi Kurma ve Yüksek Verim Elde Etme Yolları” eğitimimiz sektörden bağımsızdır. Özellikle araç kiralama sektörü önümüzdeki yıllarda dünya ve Avrupa’da büyümeye devam edecek iken ülkemizde de halen çok büyük bir potansiyel barındırmaktadır. Bu nedenle özellikle bu alanda kariyer yapmak isteyen değerli öğrenci arkadaşlarımız da hiç sıkılmadan ve yabancılık çekmeden bu eğitimden şimdiden faydalanarak edinecekleri bilgiler ile fark yaratma imkanına sahip olabileceklerdir.

Eğitim bitiminde katılımcıların kazançları ne olacaktır?

Her iki eğitimde de sektörlerinde itibarları yüksek, üst düzey yönetim kadrosunda olan ve kolay elde edilemeyen türden tecrübeye sahip konuk konuşmacılar davetlimiz olacaktır. Bu sayede katılımcılar teorik bilgilerin yanısıra konuk konuşmacılardan bizzat ilk ağızdan uygulamaya yönelik fikirler alabilecek, deneyimlerinden fayda sağlayacak ve akıllarına takılan her türlü soruyu kendilerine yöneltebileceklerdir. İlaveten katılımcılar eğitim sonunda sahip olacakları sertifikalar ile anlaşmalı bankalardan ve kiralama şirketlerinden indirimli oranlarda hizmet alma imkanına da sahip olabilecekler.

Yeditepe Üniversitesi ile iş birliği içerisinde eğitim düzenlemenin size sağladığı avantajlar nelerdir?

Yeditepe Üniversitesi eğitim sektöründe en önde gelen markalardan bir tanesi. Ben de İstek Vakfı Semiha Şakir Lisesi’nden mezun olmuş birisi olarak ayrı bir heyecan içerisinde olmakla beraber hem eğitmenlerinin hem de öğrencilerinin ne kadar seçkin olduğunu,  Yeditepe Üniversitesi’nin de ne kadar vizyoner olduğunu çok yakından biliyorum.

Biz Finansal Danışmanlık olarak bu eğitimleri vererek Yeditepe Üniversitesi gibi güçlü bir markanın yanında anılmak bizlere çok çeşitli kazanımlar sağlayacaktır. 

 

Ekonomi - Muhasebe - Finans Eğitimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi ve önkayıt için tıklayınız.