Programlamaya Giriş

Programlamaya Giriş
Eğitim Tarihi
-
Eğitim Süresi
5 Gün / 15 Saat
Eğitim Günleri
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Eğitim Saatleri
10:00 ~ 13:00
Eğitim Ücreti (TL)
1600
Eğitimin Amacı

Programlama iş hayatında aranan en önemli özelliklerden biri haline gelmiştir. Bunun bir göstergesi yüksek öğrenimde programlama derslerine gösterilen yoğun taleptir. Eskiden sadece mühendislik bölümlerine açılan programlama dersleri günümüzde neredeyse her bölümün programına girmiştir. Sürekli eğitimde en çok talep edilen kursların başında programlama gelmektedir. Son dönmede orta eğitim düzeyinde de programlama eğitimi verilmesi bazı ülkelerde başlamıştır. Diğer disiplinlerden farklı olarak programlama çok erken dönemlerde öğrenilebilir. Sadece analitik bir kafa ve çok çalışmak programlamayı öğrenmek için yeterlidir.

Kimler Katılabilir

Tüm lise öğrencileri katılabilir.
 
Lise Kış Okulu kapsamında yer alan Mühendislik, Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler programlarından birini daha seçmek isteyen öğrencilerimiz için indirimli ikili program ücreti KDV dahil 2.800 TL'dir. 

İSTEK Okullarına özel fiyatlar aşağıdaki gibidir;
Lise Kış Okulu Programlamaya Giriş: KDV Dahil 1.250 TL

İkili program seçimi : KDV Dahil 2.500 TL'dir.
 

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min: 5 Max: 30
  • Nesneye dayalı analiz ve tasarıma giriş. Problemi anlama programlamanın ilk basamağıdır. Uygun bir tasarım ikinci aşamadır. Son olarak tasarım bir programlama dilinde gerçekleştirilir.
  • Java'da nesneye dayalı programlama. Java programlama dili bir çok büyük firmanın tercih ettiği dildir. Bu nedenle Java'da program yapabilme iş hayatı açısından önemli bir avantajdır.
  • Yazılım Mühendisliği. Hedef sadece bir kod parçası yazmak değil, yüksek kaliteli yazılım üretmek olmalıdır.

Yaklaşımımız. Programlamaya yaklaşımımız, alışılmış gramer öncelikli yaklaşımlardan farklıdır. Türkçeyi öğrenirken nasıl önce konuşmayı öğreniyoruz, gramer bilgisi çok sonra geliyorsa, aynı modeli bilgisayar ile konuşma olarak düşündüğümüz programlamada da yapmak mümkündür. Bu durumda yazım kuralları gerektikçe ve gerektiği yerde verilecektir. Öncelik kavramlara verilecektir. Algoritmik düşünme öğrenildikten, nesne kavramı, nesnelerin özelliklerinin belirlenmesi anlaşıldıktan sonra çözümün programlanması daha kolaydır. Hepimizin aşina olduğu geometrik şekiller üzerinden gidilerek nesne hiyerarşisi oluşturulacaktır. Nesneler arası ilişkiler anlaşıldıktan sonra bunlar Java'da yazılacaktır. Bu yapılırken oyuncak bir geliştirme ortamı yerine profesyonellerin kullandığı eclipse kullanılacaktır.
 
Gerekler

  • Analitik düşünce. Başarılı olmak için gereken analitik bir kafa ve çok çalışmaktır.
  • Bir bilgisayar. Yenice bir bilgisayar. İşletim sistemi Windows, Mac, Linux olabilir.

 
 
- Eğitim 5 gün boyunca hafta içi günlerde online olarak gerçekleştirilecektir.