Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

İstanbul’da doğdu
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. Öğrencilik yıllarında, aynı kurumda çalışma hayatına başladı.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Master’ını tamamladı.
Çeşitli gazeteler ve özel sektör kuruluşlarında çalıştıktan sonra, Exporter, ardından Investor Turkey adlı uluslararası ekonomi dergilerinin kuruluşunda yer aldı ve kamuda yönetici olarak çalıştı, Yönetici ve iş adamlarına danışmanlık yaptı.
Türkiye Diyabet Vakfı’nın Kuruluşundan gelişimine, Basın, Halkla İlişkiler ve etkinliklerinin koordinasyon ’unu gönüllü olarak üstlendi ve yürüttü. Bu projeleri ile birçok ödül aldı.
Kamudaki yöneticilik döneminde 21.YY Şehirler ve Kültür Endüstrileri konulu uluslararası sempozyumunu gerçekleştirdi. Bu konunun öneminin başlangıcına öncülük etti.
2010 yılında Çocuk ve Kent Derneğini kurdu. 1.Uluslararası Çocuk ve Kent Sempozyumu ve Festivali etkinliklerini organize etti. Halen bu derneğin kurucu başkanlığını devam ettirmektedir.
Ayla Algan ile beraber TAL (Tiyatro Araştırma Laboratuvarı) nı kurdu.
Hayallerinin peşinde koşmaktan hiç vaz geçmedi; 
Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncularında, Kadriye Kenter ile Kenterlerde, Diyalog, İstanbul Film Akademi’de oyunculuk ve ses eğitimlerini başarı ile tamamladı.
Çeşitli tiyatro etkinliklerinde Eugenie O Neil’in “Kahvaltıdan Önce” adlı tek kişilik oyunu ve Fazla Mesai Tiyatro Gurubu ile Cehov’un Sevgili Doktor oyununda oynadı. Çeşitli kısa film ve sosyal sorumluluk projelerinde oyuncu olarak yer almakta ve oyunculuk serüvenine devam etmektedir.
2017 Kasım ayından itibaren Ayla Algan’ın süpervizörlüğünde sahneye konan Güner Sümer’in unutulmaz 90 dakikalık tek kişilik oyunu Hüzzam’ı  İstanbul sahnelerinde (CKM, Barış Manço, Tatavla, Ezop sahne) gibi oynamaktadır.
Çeşitli Yoga, Reiki, Nefes Terapisi, Inner speak, Access Bars, Meditasyon ve benzeri kişisel Yaşam Gelişimi ve ADLER ( International Learning Central Europe ) eğitimlerini tamamlayarak.ICF üyesi KOÇ olma hakkını kazanarak sertifikalarını aldı.
Prinkipo Akademi kurucularından olan Ayşenur Özturanlı; iş yaşamında, birbirinden farklı sektörlerden edindiği tecrübe ve gözlemleri, koçluk, sezgisel yaklaşımlar ve oyunculuk  ile birleştirerek kendine özgü bir eğitim tekniği geliştirerek bu konuda bireysel ve kurumsal danışmanlıklarına ve eğitimlerine devam etmektedir.
Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Yaklaşan Eğitimler

İthalat ve ihracat, gümrükleme, lojistik ve tedarik zinciri gibi branşlarda istihdam edilebilecek, dış ticaret uzmanları yetiştirmek.
Sem Yeditepe  21/04/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 16:30
"Fitoterapi nedir?"sorusuna temel cevaplar vermek. Fitoterapi alanında kullanılan bitkiler hakkında güncel araştırmalar ışığında bilgileri güncellemek.
Sem Yeditepe  07/04/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 16:30
İnsan Kaynakları Yönetimi alanında uzmanlaşmak ve alanında profesyoneller yetiştirebilmek.
Sem Yeditepe  07/04/2018
Sem Yeditepe  16:35
Tanıtım, reklam, pazarlama, satış, halkla ilişkiler, iletişim, tasarım uzmanları, içerik geliştiricileri, strateji uzmanlarını ve yöneticilerinin yapabilirliklerini pratikle beraber geliştirmek
Sem Yeditepe  24/03/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Başlıca amacı, kadınların kesici ya da patlayıcı silah kullanmadan fiili şiddete karşı kendilerini savunmalarını öğretmek olup vücut kuvvetini optimum seviyeye ulaştırarak motorik hareket kapasitesini arttırmak hedef alınmaktadır.
Sem Yeditepe  02/04/2018, 07/04/2018
Sem Yeditepe  18:15 - 19:15, 15:00 - 16:00
Başlıca amacı, kadınların kesici ya da patlayıcı silah kullanmadan fiili şiddete karşı kendilerini savunmalarını öğretmek olup vücut kuvvetini optimum seviyeye ulaştırarak motorik hareket kapasitesini arttırmak hedef alınmaktadır.
Sem Yeditepe  02/04/2018, 07/04/2018
Sem Yeditepe  18:15 - 19:15, 15:00 - 16:00
“Bilmek Çok Şey Bildiğini Aktarabilmek Herşeydir” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  14/04/2018
Sem Yeditepe  10:30 - 14:30