Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı "Sosyal Medya Kampüsü"
    
21/10/2017 - 26/11/2017
     Cumartesi ve Pazar
    
10:00 - 17:00
     Dedeman Park Otel-Levent
     3.000 TL
Eğitim Amacı
Tanıtım, reklam, pazarlama, satış, halkla ilişkiler, iletişim, tasarım uzmanları, içerik geliştiricileri, strateji uzmanlarını ve yöneticilerinin yapabilirliklerini pratikle beraber geliştirmek
Kimler Katılabilir

.

  • Her çeşit ürün ve hizmetlerini, internet ortamını kullanarak satmak isteyenler; hedef kitle ile belirlenecek olan satış ve pazarlama işlemleri, bu kitleye ulaşmanın en doğru ve kısa yolunu bulmakla başlayan bir süreçtir. Bu süreç neticesinde en doğru yola ulaşacak verimli bir dijital pazarlama ortamı yakalanacaktır. İnternet ortamını ve sosyal medya gücünü kullanmayı bilmek hedef kitleye ulaşmanın en doğal yoludur.
  • Kendi işini kurmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyenler; Marka ve ürünü sosyal medya kanallarına nasıl monte edildiğini bilmek ve bu konuda bilgi, beceri sahibi olmak için Sosyal Medya Uzmanlığı eğitim programına katılmak, internetin karmaşık dünyasının sosyal medya üzerinde ki etkisini analiz etmek gereklidir. Sıfırdan oluşturulacak bir markanın en hızlı yayılacağı ve başarıya ulaşacağı alan kesinlikle Sosyal Medyadır.
  • Kariyer planlarını dijital pazarlama ve sosyal medya alanında yapmak isteyenler; kariyer için ortaya konulacak bir projenin varlığı, gelişimi ve neticesi, sosyal medyada bulacağı etki ile doğru orantılıdır. Sosyal medyada günlük varyasyonların ne ifade ettiğini anlamak ve müdahale becerilerini geliştirmek için, eğitim programında elde edilecek her bilgi, bu yolda noktasal bir veri işleme analizi yeteneğine sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Pazarlama ve satış konusunda profesyoneller (uzmanlar, uzman yardımcıları ve yöneticiler); Bu alanda lider marka ve pazarlama konusunda profesyonellerin, günlük bazlı tepki gösteren ve anlık değişim ile yenilikçi bir ufka yönelmesi konusunda, takip yetenekleri ve yeni projeleri eksiksiz sunmaları uygulama gücü ile birleştirmeleri demektir. Sosyal medya yetisi global bazda sonu olmayan etkilere sahiptir. Yöneticilerin ve profesyonellerin Sosyal Medya eğitimleri ile mevcut bilgilerine yenileri ekleyerek markalarını geliştirme sürecinde ilerlemeleri bu program dahilinde mümkündür.
  • Dijital içerik geliştiriciler, Ürün ve hizmet geliştiricileri, Strateji uzmanları, iletişim ve halkla ilişkiler uzmanları; İçerik geliştiricilerin farklı platformlardaki hedef kitlelere ulaşmaları, Sosyal Medyadaki popülerlik ve etkileşime müdahale gücünü elde etmeleri, hedef kitleyi daha iyi anlamaları ve stratejilerini bu doğrultuda değiştirmeleri için Sosyal Medya eğitim ve benzersiz ders programı dahilinde yararlanmaları, deneyimlerini, yeni trend ve uygulamaları nasıl yönlendirmeleri gerektiğini kavramaları adına gerekli bir husustur.

 

Eğitim İçeriği

Proje ve uygulama içeren tek sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimi olan #SosyalMedyaKampüsü eğitmenleri global ajanslardan en etkili isimlerinde oluşuyor. Ünlü ve fenomen kişilerinde konuşmacı olarak katıldığı eğitim programında staj ve kariyer fırsatları sizleri bekliyor.

Sektörün önde gelen isimleriyle oluşturulan yoğun eğitim programı, katılımcılara bir kurgu içinde aktarılarak tüm süreçler hakkında bilgi kazandırmayı amaçlıyor. Bugüne kadar mezunlarının %90’dan fazlasını sektöre kazandırarak da başarısını ispatlamış durumda. Eğitmen kadrosunun genişliği ve kalitesi sayesinde networkünüzü büyütmeniz ve kariyerinizi etkileyecek bağlantılar kurmanız mümkün.

Eğitimler 6 hafta sonu Dedeman Park Oteli Levent'te 10.00 – 17.00 saatleri arasında (80 SAAT) yapılırken, hafta içi de öğrencilerin eğitimi interaktif olarak destekleniyor. 6 haftanın bitmesinin ardından katılımcıların gelişimine katkı her zaman devam ediyor. Eğitime gelen katılımcılar sonraki dönemlerin eğitimlerine de ücretsiz katılma hakkına sahip.

Eğitim; alanında en iyi isimlerle dijital iletişimi 360 derece ele alıyor ve “ E-mail Pazarlama, İçerik Pazarlama, Sosyal Ağlarda Reklam Kampanyaları, Viral Pazarlama, Google Analytics, Adwords, Seo, Growth Hacking, Online İtibar Yönetimi, Facebook Marketing” gibi birçok önemli ders sağlam bir kurgu içinde verilirken; Mesut Yar, Armağan Çağlayan, Ali İhsan Varol gibi başarılı konuşmacılarla dijital iletişim her açıdan inceleniyor.

Ayrıca eğitim boyunca #SosyalMedyaKampüsü ekibi tarafından tüm katılımcılara rehberlik yapılırken, aynı zamanda her birinin gelişimi analiz edilmekte. Katılımcıların güçlü yönleri belirlenerek bu doğrultuda yönlendirmelerle iş imkanı sağlanabiliyor. Gelişimleri sürekli gözlemlenen katılımcıların eğitimden mutlu ayrılması önemseniyor.

Hem teorik hem pratik

Teorik bilginin tek başına yeterli olmayacağının farkında olarak, #sosyalmedyakampüsü’nde katılımcılar eğitim boyunca workshoplarla öğrendiklerini uygulama imkanı buluyor. Çeşitli vaka çalışmaları ve proje dersleri ile eğitimlerini tamamlayarak mezun oluyorlar. Ayrıca mezun olup Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikasına sahip olabilmek için öğrendiklerini gösterecek bir proje dersi de mevcut. Projeleri başarılı olan ve devamsızlık şartlarına uyan katılımcılar sertifikalarını almaya hak kazanıyor.

Eğitime katılan istisnasız herkesin, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanında yetkinlik kazandığı bu sertifika programıyla ilgili daha şeffaf bilgi edinmek isteyenler, Twitter’da #SosyalMedyaKampüsü hashtagiyle katılımcılar tarafından yapılan yorumları inceleyebilirler.

Her eğitim dönemine özel oluşturulan mail gruplarıyla eğitim öncesi ve sonrası katılımcılarla bağlantı koparılmıyor 4129GREY, TickTock Boom, VivaKi gibi bir çok büyük ajanslarda staj ve iş fırsatları sunuluyor.

Ders programı/ eğitmenler için inceleyiniz.

http://sosyalmedyakampusu.com/ders-programi/

http://sosyalmedyakampusu.com/#egitim-kadromuz