Yeditepe Üniversitesi ve Waterloo Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen İngilizce Yaz Kampı; lise öğrencilerine İngilizce’yi sevdirmeyi, üniversite eğitimi öncesi hazırlık süreçlerine destek vermeyi ve farklı bir kültürü de tanıma fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Yaz Kamplarına katılacak öğrenciler 30 gün Kanada Waterloo Üniversitesi’nde İngilizce öğrenme şansına sahip olacak. Katılımcı öğrenciler, İngilizceyi Waterloo Üniversitesi Toronto Kampusunda öğrenecekler.

TARİHLER:  31 Temmuz -25 Ağustos 2017 Waterloo Üniversitesi, Toronto, Ontario - Kanada,  (Öğrenciler(16-23 yaş) yanlarında Yeditepe Üniversitesinden bir öğretmen ile seyahat edeceklerdir, kamp süresince birlikte olacaklardır. )

                   5-30 Haziran 2017 (Eşlikçi öğretmen verilmeyecektir, 18 yaş ve üzeri gidebilir ) 

                   3-28 Temmuz 2017 ( Eşlikçi öğretmen verilmeyecektir, 18 yaş ve üzeri gidebilir) 

KİMLER KATILABİLİR:  Programa tüm lise ve üniversite öğrencileri katılabilir. (16-23 yaş)

 

Waterloo Üniversitesi İngilizce Yaz Kampı -KANADA 31 Temmuz 2017 - 25 Ağustos 2017 (Yeditepe Üniversitesi öğretmeni eşliğinde, 16-23 yaş) 

5-30 Haziran 2017 (18-23 yaş, öğretmen eşliği yoktur, Son başvuru 10 Mart 2017)

3-28 Temmuz 2017 (18-23 yaş, öğretmen eşliği yoktur, Son başvuru 20 Mart 2017)

Tüm programlar birbirinin benzeri olacak şeilde tekrar edilmektedir. 

Eğitim Programı  

Kanada Waterloo Üniversitesi akademisyenleri ile 30 günde 100 saat yoğun İngilizce, sınıflar ESF sınıflarında diğer ülke öğrencileri ile karışık yapılandırılacaktır.

Gruba gidiş-dönüşte havalimanı transferi,

Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri,

(Gezi günlerinde öğle yemeği verilmemektedir, bu nedenle öğrencilerin yanında ortalama 15 Kanada Doları bulundurmaları istenmektedir.)

Kampüste kız ve erkek ayrı ayrı iki kişilik odalarda konaklama,

Geziler;

  • 7 Ağustos’ta Niagara Şelaleleri,
  • 14 Ağustos’ta Toronto Kulesi ve diğerleri
  • 15 Ağustos’ta St. Jacob’s Country Farmer’s Market,
  • Akşam etkinlikleri

Sigorta

30 günlük kamp süresince Türkiye’de her öğrenci için acil durum sigortası ve Kanada’da sağlık sigortası dahildir.

Ulaşım ve Vize

Türkiye –Kanada, Kanada –Türkiye arasındaki uçak biletleri ve vize program fiyatına dahil değildir. Ulaşım ve vize işlemleri için gerekli yönlendirme Yeditepe Üniversitesi tarafından yapılacaktır. Ayrıca tıklayınız:  üniversite-veli sözleşmesi

Kimler katılabilir?

16-23 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri katılabilir.

Kanada’da İngilizce Yaz Kampı Katılım Bedeli

Kamp katılım bedeli :3950 CAD Yol ve vize ücretleri,  kamp ücretine dahil değildir.

 Bu işlemler için fiyatı size uygun gelen vize ve/veya seyahat acentasını seçebileceğiniz gibi grupla hareket etmek adına en geç Mart ayına kadar Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Yeditepe Üniversitesi,  vize için Kanada Waterloo Üniversitesinden kayıt yaptıran tüm öğrenciler adına ayrı ayrı davet mektubu temin edecektir. Ayrıca tıklayınız üniversite-veli sözleşmesi

ÖNEMLİ NOT: Kanada uçak bileti maliyetlerinin düşük tutulabilmesini teminen, grubun aynı uçakla seyahat edebilmesi ve Waterloo Üniversitesi'nin havalimanı-üniversite transferinden ücretsiz faydalanabilmesi amacıyla ucak rezervasyonlarını önceden yaptırmak gerekmektedir. Bu nedenle uçak bileti ücretlerinin önden ödenmesi gerekebilecektir. 

Tavsiye edildiği şekilde grupla birlikte hareket edecek öğrencilerin, en geç 3 Nisana kadar Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile iletişime geçmeleri ve seyahat acentasina ödeme yapmaları gerekmektedir. Ancak bu geçen sürede uçak biletleri maliyetinin artabileceği, gruptan ayrı düşülebileceği ve Toronto Havalimanı-Waterloo Üniversitesi ücretsiz transferinden faydalanılamayacağı dikkate alınmalıdır. Katılımcı veya ailesi 3 Nisandan sonra başvuru-önkayıt yaptığında; grupla seyahat edemediği, vizesinin geciktiği, Toronto havalimanından Waterloo Üniversitesine ücretsiz transferden faydalanamadığı konularında sonradan hak iddia edemez. 

Ön kayıt (en geç 3 Nisan 2017'ye kadar) ücreti 500 CAD karşılığı TL (işlem günü TCMB CAD satış kuru karşılığı) olup, kesin kayıtlar 3 Nisan 2017 tarihinde kapanacaktır. Ancak seyahat esnasında grupla hareket etmek ve biletlemede uygun fiyatlardan yararlanmak isteyenlerin Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile ilişkiye geçmesi gerekmektedir. Ön ödeme sonrası kalan miktar için 9 aya kadar taksitlendirme yapılabilecektir. Kamp ödemelerinin 28 Nisandan önce önce tamamlanması gerekmektedir. Kesin kayıtlar kontenjan dolduğunda 3 Nisan 2018 tarihinden önce kapanabilecektir. Bu tarihinden sonraki iptal talebinde kesin kayıt ücret iadesi yapılmayacaktır.  Ön kayıt ücreti hiçbir şartta geri ödenmez.

Ön kayıt ücreti;  

Yeditepe Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi, Garanti Bankası Sahrayıcedid Şubesi 6299285 YTL hesabına “Kod: Öğrenci İsmi”, “Referans: sem-kanada.031” açıklamalarıyla yatırılacaktır.

Kesin kayıt için kredi kartlarına 9 taksit yapılabilecektir.

Ön kayıt yaptıran adaylara Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinden e-posta ile ön kayıdın alındığına ilişkin bir bilgilendirme ulaştırılacaktır.

Ön kayıt esnasında istenen belgeler: Sanal ortamda taranarak iletilmesi yeterlidir.

1.      Fotograflı Başvuru Formu,

2.      Nüfus Cüzdanı kopyası, Ayrıca döküm alıp imzalayıp gönderiniz: üniversite-veli sözleşmesi

3.      500 CAD ön kayıt bedelinin karşılığı TLnin ödendiğini gösterir dekont .

e-posta adresi:ingilizceyazkampi@yeditepe.edu.tr

Kesin kayıt esnasında elden getirilecek veya kurye ile iletişim adresimize ulaştırılacak belgeler: (ön kayıttan 5 gün sonra)

1.      Ön kayıttaki belgeler,

2.      Velinin imzaladığı muvafakatname,

3.      Lise yıllarına ilişkin transkript (veya mezun ise mezuniyet belgesi),

4.     Referans (öğretmen tavsiye) mektubu-Türkçe), Öğretmen tavsiye mektubunda, öğretmenin adı soyadı, tel ve e-posta bilgileri ve şu andaki görevi olmalıdır. 7-8 cümlelik bir yazı yeterli olacaktır.

 

Not: Waterloo Üniversitesi tarafından tüm öğrencilere seviye tespit sınavı yapılacaktır.

Yeditepe Üniversitesi ve Waterloo Üniversitesi İngilizce Yaz Kampı Programında ders, eğitmen, program akışı ve etkinlikler konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

 

 Waterloo Üniversitesi, Ontario Kanada- 31 Temmuz 25 Ağustos 2017

Kamp katılım bedeli :3950 CAD Yol ve vize ücretleri,  kamp ücretine dahil değildir.

Bu işlemler için fiyatı size uygun gelen vize ve/veya seyahat acentasını seçebileceğiniz gibi grupla hareket etmek adına en geç Mart ayına kadar Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Yeditepe Üniversitesi, , vize için Kanada Waterloo Üniversitesindenkayıt yaptıran tüm öğrenciler adına ayrı ayrı davet mektubu temin edecektir. Lütfen tıklayınız:  üniversite-veli sözleşmesi

ÖNEMLİ NOT: Kanada uçak bileti maliyetlerinin düşük tutulabilmesini teminen, grubun aynı uçakla seyahat edebilmesi ve Waterloo Üniversitesi'nin havalimanı-üniversite transferinden ücretsiz faydalanabilmesi amacıyla ucak rezervasyonlarını önceden yaptırmak gerekmektedir. Bu nedenle uçak bileti ücretlerinin önden ödenmesi gerekebilecektir. Lütfen tıklayınız:  üniversite-veli sözleşmesi
 
Tavsiye edildiği şekilde grupla birlikte hareket edecek öğrencilerin, en geç 3 Nisan'a kadar Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile iletişime geçmeleri ve seyahat acentasine ödeme yapmaları gerekmektedir. Daha sonra 28 Nisan'a kadar başvuru alınmaya devam edilecektir. Ancak bu geçen sürede uçak biletleri maliyetinin artabileceği, gruptan ayrı düşülebileceği ve Toronto Havalimanı-Waterloo Üniversitesi ücretsiz transferinden faydalanılamayacağı dikkate alınmalıdır. Katılımcı veya ailesi 28 Nisan 2017dan sonra başvuru-ön kayıt yaptığında; grupla seyahat edemediği, vizesinin geciktiği, Toronto havalimanından Waterloo Üniversitesine ücretsiz transferden faydalanamadığı konularında sonradan hak iddia edemez. 

Ön kayıt (en geç 24 Nisan 2017'ye kadar) ücreti 500 CAD karşılığı TL (işlem günü TCMB CAD satış kuru karşılığı) olup, kesin kayıtlar 28 Nisan 2017 tarihinde kapanacaktır. Ancak seyahat esnasında grupla hareket etmek ve biletlemede uygun fiyatlardan yararlanmak isteyenlerin en geç Nisan ilk haftası Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile ilişkiye geçmesi gerekmektedir. Ön ödeme sonrası kalan miktar için 9 aya kadar taksitlendirme yapılabilecektir. Kamp ödemelerinin 28 Nisandan önce önce tamamlanması gerekmektedir. Kesin kayıtlar kontenjan dolduğunda 28 Nisan 2017 tarihinden önce kapanabilecektir. Bu tarihinden sonraki iptal talebinde kesin kayıt ücret iadesi yapılmayacaktır.  Ön kayıt ücreti hiçbir şartta geri ödenmez.

Ön kayıt ücreti;  

Yeditepe Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi, Garanti Bankası Sahrayıcedid Şubesi TR92 0006 2000 2770 0006 2992 85 YTL hesabına “Kod: Öğrenci İsmi”, “Referans: sem-kanada.031” açıklamalarıyla yatırılacaktır.

Kesin kayıt için kredi kartlarına 9 taksit yapılabilecektir.

Ön kayıt yaptıran adaylara Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinden e-posta ile ön kayıdın alındığına ilişkin bir bilgilendirme ulaştırılacaktır.

Ön kayıt esnasında istenen belgeler: Sanal ortamda taranarak iletilmesi yeterlidir.

1.      Fotograflı Başvuru Formu,

2.      Nüfus Cüzdanı kopyası,

3.      500 Kanada Doları-CAD ön kayıt bedelinin karşılığı TLnin ödendiğini gösterir dekont , ayrıca imzalanıp gönderilecek tıklayınız: üniversite-veli sözleşmesi

e-posta adresi:ingilizceyazkampi@yeditepe.edu.tr

Kesin kayıt esnasında elden getirilecek veya kurye ile iletişim adresimize ulaştırılacak belgeler: (ön kayıttan 5 gün sonra)

1.      Ön kayıttaki belgeler, 

2.      Velinin imzaladığı muvafakatname, 

3.      Lise yıllarına ilişkin transkript (veya mezun ise mezuniyet belgesi),

4.     Referans (öğretmen tavsiye) mektubu-Türkçe), Öğretmen tavsiye mektubunda, öğretmenin adı soyadı, tel ve e-posta bilgileri ve şu andaki görevi olmalıdır. 7-8 cümlelik bir yazı yeterli olacaktır.

 

Not: Waterloo Üniversitesi tarafından tüm öğrencilere seviye tespit sınavı yapılacaktır.

Yeditepe Üniversitesi ve Waterloo Üniversitesi İngilizce Yaz Kampı Programında ders, eğitmen, program akışı ve etkinlikler konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

 

 

Waterloo Üniversitesi, Kanada

 

3 Nisan 2017: Ön Kayıt ve Grupla Seyahat edecekler için, indirim ve Toronto Havalimanından Üniversiteye bedelsiz transfer hizmetinden faydalanmak için

Gruptan sonra gelen katılımcılar aynı uçak ve aynı seyahat avantajlarından faydalanamayabilecekler. Seyahat masrafları yükselebilr. 

 

 

Kimlik, dönüş için ev anahtarı, cep harçlığı,

Başvuru evrakları ve bir fotoğraf, (eksik kalmışsa, orjinali teslim edilmemişse),

Havuz kullanacaklar için tam idrar tahlili, Hepatit B ve C Tahlili sonuç kağıtları, bone, havlu, terlik, mayo, gözlük, şampuan, dolap için asma kilit.

Tenis oynayacaklar için tenis raketi ve topu,

Varsa devamlı kullanılan ilaçlar,

Kanada'da geçecek 30 gün için iç-dış kıyafet, serin geceler için kalın giysiler, şapka, gözlük, ayakkabı,

Tarak, fırça, diş fırçası, parfüm, şampuan vb kişisel bakim malzemeleri, telefon şarj cihazı vs.

Güncelleniyor...

 

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi - Ticari Bilimler Fakültesi Binası Kayışdağı,Ataşehir/İSTANBUL

Deniz Çalışal

Telefon: 0216 578 07 09-0216 578 07 12

Fax: 0216 578 1651
 ve üniversiteye ulaşım esnasındaki acil durumlar için yeditepesemsibel@gmail.com

 

 

 

Fotoğraf Galerisi

Kampüste Yaşam

E-Dergi