Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Hacettepe üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur, daha sonra ekonomi ve ekonomik kalkınma konularında çeşitli özel programlar ve eğitimler aldı. Uzun yıllar medyanın, uluslararası ve ulusal medyanın ekonomi ve dış politika gibi alanlarında görev yaptı. Tarihsel görüşme, müzakere ve tartışmaları izledi.
Medya ve Internet medyasında yöneticilik görevlerinde bulundu. Investor Turkey adlı uluslararası bir Dergisinin Baş Editörlüğünü 7 yıl, www.bigpara.com sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni, Doğan Online’nın haber kanallarını dört yıl yönetti, yazılar yazdı.
1999 yılında kadrolu olarak girdiği Yeditepe Üniversitesi’nde dört yıl çalıştıktan sonra yarı zamanlı olarak Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. İletişim Fakültesi, İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi uluslararası ilişkiler bölümünde, Uluslararası Ticaret ve İşletme bölümlerinde Ekonomik ve Sosyal Coğrafya dersleri verdi.
Çeşitli okullarda ve dışarıda, analitik düşünme teknikleir, strateji ve stratejik iletişim, karar alma süreçleri, müzakere ve röportaj teknikleri  dersleri verdi.
2015 yılından itibaren Gedik üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesinde Girişimcilik ve Start-Up, Yaratıcı ve kültürel endüstrileri, Estetik gibi temel dersleri vermektedir.
2011 yılında Ttnet tarafından Türkiye genelinde sosyal bir farkındalık ve yetenekli gençlerle eğitim projesi olan yaratıcı ekonomiye destek projesinde Eğitmen olarak çalıştı.
Stratejik düşünme, oyun teorisi, felsefi müzakereler ve müzakere teknikleri, sanatı iş hayatında kullanmak gibi konularda üst ve orta düzey yöneticilere kişisel dersler verdi.
Çok sayıda yayınlanmış makalesi, yayınlanmış bir adet kitabı, değişik konferanslar ve ulusal-uluslararası kongrelerde sunumları oldu.
2000-2005 arasında ntvmsnbc ve Akşam Gazetelerinde, 2011 yılında t24.de, K24 gibi sitelerde, Yurt, Cumhuriyet gibi gazetelerde, akademik dergilerde yazıları yayınlandı.
Stratejik bir düşünce kuruluşu olan, Toplumcu Düşünce Enstitüsü’nde uluslararası yeni politikalar ve ekonomik kalkınma, yeni dünya düzeni, global hareketler, ve uluslararası iş bölümü ve yeni dijital devrimin ekonomisi ve felsefesi gibi konular ağırlıklı olmak üzere Yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.
2015 yılından beri bloomberg.ht kanalında, zaman zaman konuk olarak güncel meseleleri yorumlamaktadır.
 Tekdüze bilgi ve tekniklerin sıradanlaştırıp katalog haline getirdiği, kişisel gelişim, yaratıcılık, stratejik düşünme gibi konularda sanat ve felsefe ile kurumsal seçimleri bağdaştıran farklı ve yenilikçi eğitim programları ile bireyler ve kurumlara eğitim veren Prinkipo Akademinin kurucuları arasındadır.
  Şiir, Tiyatro, müzik, Caz, Sinema, Sosyal ve siyasal tarih, yeni siyaset, kitap eleştirisi, felsefe, günümüz dünyasının sorunları, etik gibi konularda da deneme ve eleştiriler yazmaktadır.
1991 yılında yayınlanmış Ölü Davulcular için Solo adlı bir kitabı bulunmaktadır.
2017 Şubat ayında konuşma, Söz, konuşma, bellek üzerine bir kitabı yayınlanacaktır.

Yaklaşan Eğitimler

İthalat ve ihracat, gümrükleme, lojistik ve tedarik zinciri gibi branşlarda istihdam edilebilecek, dış ticaret uzmanları yetiştirmek.
Sem Yeditepe  21/04/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 16:30
"Fitoterapi nedir?"sorusuna temel cevaplar vermek. Fitoterapi alanında kullanılan bitkiler hakkında güncel araştırmalar ışığında bilgileri güncellemek.
Sem Yeditepe  07/04/2018
Sem Yeditepe  09:30 - 16:30
İnsan Kaynakları Yönetimi alanında uzmanlaşmak ve alanında profesyoneller yetiştirebilmek.
Sem Yeditepe  07/04/2018
Sem Yeditepe  16:35
Tanıtım, reklam, pazarlama, satış, halkla ilişkiler, iletişim, tasarım uzmanları, içerik geliştiricileri, strateji uzmanlarını ve yöneticilerinin yapabilirliklerini pratikle beraber geliştirmek
Sem Yeditepe  24/03/2018
Sem Yeditepe  10:00 - 17:00
Başlıca amacı, kadınların kesici ya da patlayıcı silah kullanmadan fiili şiddete karşı kendilerini savunmalarını öğretmek olup vücut kuvvetini optimum seviyeye ulaştırarak motorik hareket kapasitesini arttırmak hedef alınmaktadır.
Sem Yeditepe  02/04/2018, 07/04/2018
Sem Yeditepe  18:15 - 19:15, 15:00 - 16:00
Başlıca amacı, kadınların kesici ya da patlayıcı silah kullanmadan fiili şiddete karşı kendilerini savunmalarını öğretmek olup vücut kuvvetini optimum seviyeye ulaştırarak motorik hareket kapasitesini arttırmak hedef alınmaktadır.
Sem Yeditepe  02/04/2018, 07/04/2018
Sem Yeditepe  18:15 - 19:15, 15:00 - 16:00
“Bilmek Çok Şey Bildiğini Aktarabilmek Herşeydir” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz?
Sem Yeditepe  14/04/2018
Sem Yeditepe  10:30 - 14:30