Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Zor zamanlarda Liderlik, Kriz Yönetim, Karar Süreçleri
    
28/01/2017 - 29/01/2017
     Haftasonu
    
10:00 - 17:00
     Yer seçimi katılımcıların tercihlerine göre belirlenecektir
     650 TL
Eğitim Amacı
Bu eğitimin amacı kişilere, kurumları yönetenlere, toplulukları ve şirketleri yönetebilecek yönetici adaylarına kritik zamanlarda, baskı altındayken, karmaşık ve ani gelişen süreçlerde karar, tercih, değişim ve varlığını sürdürme becerileri ve teknikleri kazandırmaktır. Esnek ve değişken bir dünyada kuruluşların, dayanıklılığı ile dönüşüm yeteneklerini geliştirebilmeleri için etkin, paylaşılan ve büyük tabloluyu okuyabilen liderlikleri, karar süreçlerini ve tekniklerini öğrenmeleri ve yaşama getirmeleri gerekiyor. Kazanılmış yetenekler, teknikler ve kurumlara yerleşen beceriler kritik zamanların öngörüsünü kazandırmak zorunda. Zor zamanda hayatta kalmak, risklerin önceden öngörülebildiği bir yönetim ve topluluk oluşturabilme yeteneğine bağlıdır. Kriz algılama anı, kriz yönetimi, kriz anında iletişim kurabilme teknikleri, kriz üzerine analiz yapabilme, bunun sonucunda gereken davranışları, birlikte risk alabilme kapasitesi, doğuştan verili, sezgisel yetenekler değildir. Deneyimden bilgiye, öngörü oluşturabilmekten derin analize, gözlem yapabilmekten gözlemlerini paylaşmaya ve sonuçlar çıkarmaya, iletişim tekniklerinden zihinsel, bedensel tekniklere dek bir dizi pratikten çıkan öğrenilebilir şeylerdir. Prinkipo Akademi’nin verdiği Değişen dünyada, Zor zamanlarda yaşamak ve liderlik eğitimlerinin ilki olan bu eğitim, katılımcılara, karar süreçleri ve dönüşümcü liderlik, çatışma yönetimi kriz iletişimi ve müzakere teknikleri gibi tamamlayıcı paketler ile birlikte lider, lider adaylığı, şirket, kurum, sivil toplum, politika, diplomasi gibi alanların yönetiminde kritik önemde yetenekler kazandıracaktır.
Kimler Katılabilir

Herkese açık

Eğitim İçeriği

   Eğitimin İçeriği 

Zor zamanlarda hayatta kalmak.

Liderlik, Dönüşüm, Değişim

Zor zamanlar nasıl aşılır? Nasıl yönetilir?

Kurumlar ve kişiler sarsıntılı süreçlerde nasıl var olurlar?

Nasıl üretirler? Nasıl yönetirler?

Nasıl karar verirler? Nasıl iletişim kurarlar?

Uygulamalı örnekler, vaka’lı eğitimler. Zor zamanda kullanılan teknikler ve iletişim, Karar zamanı, karar süreçleri, tercihler

Kriz anı nedir? Kriz anı nasıl öngörülür? Kriz anında doğru iletişim için doğru ifade doğru karar alma ve karşılıklı uyum nasıl sağlanır?

Bir kriz çözme tekniği olarak, dili kullanma, anlam oluşturma, beden teknikleri ve hızlı ya da yavaş karar verme

Son gün uygulamalı bir vakıa ile birlikte yarım saatlik bir değerlendirme yapılacaktır.

 

Eğitmenler

Dr. Nebil İlseven, İskender Özturanlı, Ayşenur Özturanlı,

Müracat için: 0532 785 95 90