Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

SSS

Sık Sorulan Sorular

Eğitimlerinize katılmak için bir ön şart var mıdır?

Eğitimlerimize ilgi duyan, uzmanlığını geliştirmek veya değiştirmek isteyen herkes eğitimlerimize başvurabilir. Bazı eğitimlerde konuyla ilgili olan asgari uzmanlığın belgelenmesi veya belli bir asgari eğitim düzeyi istenebilir. Sizin ilgilendiğiniz eğitim için sitemizdeki eğitim başlığı altında yer alan açıklamalar başvurunuz veya Yeditepe SEM ile görüşünüz.

Eğitimler nerede verilmektedir?

Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Kampüsü yoğunlukla olmak üzere, İstek Vakfı Okulları binalarında, eğitimin verilmesinin talep edildiği salonlarda, otellerde vb. yerlerde eğitim verilmektedir. Eğitimleriniz kimler tarafından verilmektedir? Eğitimler, konusunda Türkiye ve dünyada kendini kabul ettirmiş, dalında uzman kişilerden oluşmak üzere Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve diğer bağımsız umanlardan oluşur. Eğitimin açılabilmesi için kaç kişi olmak gerekir? Bireysel eğitimlerde asgari sayı 10 kişidir. Grup ve şirket eğitimlerinde eğitimlerinde bu görüşme ile belirlenir. Şirket gruplarına/kapalı gruplara eğitim için uygulanan husus nedir? Şirketin/grubun talebi halinde istenen gün, saat ve yoğunlukta eğitim/kurs dizayn edilir, düzenlenir.

Eğitimleriniz sonunda herhangi bir belge veriliyor mu?

Bazı eğitimlerde, eğitim sonrasında yapılacak sınavı geçme şartı istenir. Eğitimler tamamlanmasından sonra sınavlı olan tüm eğitimlerde Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği “sertifika” verilir. Sınavsız eğitimlerde Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği “katılım belgesi”ni almaya hak kazanırsınız. Bazı eğitimlere katılmak için belli bir asgari eğitim düzeyi veya ilgili uzmanlığa sahip olması istenebilir. Sorularınız için bizimle irtibata geçiniz. 0(216) 578 1712, 0(216) 578 1832

Nasıl kayıt olurum?

Eğitim isminin altında "Kayıt Ol" ı tıklayarak ön kayıt olursunuz. Kesin kayıt için ödeme ve evrak tamamlanmalıdır.

Hangi belgeler gerekli?

Eğitime göre değişir. Bu konu sitemizde ilgili eğitim başlığı altındaki açıklamalarda belirtilir. Ancak genellikle istenen belgeler: • Nüfus Cüzdan fotokopisi • Son bitirdiğiniz okulun diploması, • Vesikalık fotograf • Dekont (Üzerinde katılımcı adı ve hangi eğitime ait olduğu belirtilerek ödeme yapılacak) Fatura talep ediliyorsa fatura bilgilerinin bu başvuru aşamasında bildirilmesi gerekmektir. e-posta adresi: bguzeldere@yeditepe.edu.tr

Ödemeler nasıl yapılıyor?

Belirlenen hesaba açıklamaları EFT, Havale yapılabilir. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nin Ataşehir Kayışdağı 26 Ağustos Kampüsü’nde Döner Sermaye işletmesine giderek kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Kredi kartına 2000 TLnin altına 5 taksit, 2000 TL ve üzerine 9 taksit imkanı vardır. Mail order ile de yapılabilir.

Hangi durumlarda indirim uygulanır?

İstek Vakfı, Yeditepe Üniversitesi öğrenci, mezun ve velilerine, bahsi geçen kurumların ve bağlı ortaklıklarının çalışanlarına indirim yapılır. Merkezin bazı eğitimleri indirim kapsamı dışı tutma hakkı saklıdır. İndirimler için Yeditepe Sem’i arayınız.

Eğitime katılmayanın ücreti iade ediliyor mu?

Evet

Eğitime katıldım ama devam etmeyeceğim. İade alabiliyor muyum?

Yarısını iade alırsınız.

Şirket adına fatura almam mümkün mü?

Evet. Ancak eğitim başında belirtmeniz gerekir.

Yaklaşan Eğitimler

Günümüzün dijital dünyasında, kısaltmalar ve emojilere alışsak da, iş hayatında, günlük ilişkilerimizde kullandığımız üslupla devam edebilir miyiz? Bu bizi samimi ve yakın mı gösterir, yoksa profesyonellikten uzak mı?
Sem Yeditepe  27/09/2017
Sem Yeditepe  
10:00 - 18:00
Sahne korkunuz mu var? Yalnız değilsiniz. Topluluk karşısında konuşmak, dünyada önde gelen korkular arasında yer alıyor. Ancak bu korkuyu, coşkuya çevirmeyi, stresinizin üstesinden gelerek, sunum ve konuşmalarınızda rahat olmayı ve kendinizi doğru ifade etmeyi öğrenebilirsiniz.
Sem Yeditepe  29/09/2017
Sem Yeditepe  
10:00 - 18:00
Üçüncü parti yönetimi tanıtmak- potansiyel maliyet ve faydaları açıklamak. Gemi mülkiyetinin doğasını ve üçüncü parti gemi yöneticileri pazarına ve gemi yönetimine etkilerini tanıtmak. Ticari deniz taşımacılığı pazarındaki uygulamalar ile detaylı olarak ticari yönetimi konseptini tanıtmak.
Sem Yeditepe  07/10/2017
Sem Yeditepe  
09:30 - 16:30
Bu eğitim katılımcıların Limancılık terimleri ve temel kavramları, Terminal türleri ve operasyonları, Limancılık ekonomisi, Liman Otoritesi, yanaşma ve ayrılma prosedürleri, Limancılık ile ilgili uluslararası anlaşmalar, limanlarda bilişim sistemleri ve otomasyon , Dünyadaki ve Türkiye’deki limanlar
Sem Yeditepe  29/10/2017
Sem Yeditepe  
09:30 - 16:30
Genel Almanca ve İşletme Almancası kursumuzun amacı öğrenciye temel dil becerilerini (okuma, yazma, dinleme, konuşma) kazandırmak, bu becerilerin günlük ve iş yaşamında kullanılmasını sağlamaktır.
Sem Yeditepe  03/10/2017
Sem Yeditepe  
18:30 - 21:30
YDS ve YÖKDİL sınavlarına adayı eksiksiz bir şekilde hazırlamak.
Sem Yeditepe  03/10/2017
Sem Yeditepe  
18:30 - 21:30
Bu eğitim Android Studio ve Emülatörü kullanarak Android programlamayı tanıtan teknik bir eğitimdir. Android ‘e yeni başlayan programcılar için uygundur.
Sem Yeditepe  16/07/2018
Sem Yeditepe  
10:00 - 15:00