A1 Seviye İngilizce Dil Kursu

İngilizce Dil Kursu
Eğitim Tarihi
-
Eğitim Süresi
75 Saat
Eğitim Günleri
Salı
Perşembe
Eğitim Saatleri
18:30 ~ 21:30
Eğitim Ücreti (TL)
1540
Eğitimin Amacı

Genel İngilizce Kurslarının amacı öğrenciye temel dil becerilerini (okuma, yazma, dinleme, konuşma) kazandırmak ve bu becerilerin günlük yaşamda kullanılmasını sağlamaktır.

 

Eğitimimiz Online olarak devam etmektedir.

Kimler Katılabilir

Herkese açık

İngilizce dil bilgisi seviyesinden emin olamayan katılımcılarımız ücretsiz seviye tespit sınavına girebilir.

İSTEKKART sahiplerine %10 indirim yapılacaktır. 

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min:10 Max:20

75 saat süren kur ücreti : KDV Dahil 1540TL

 

Dil düzeyleri (A1,A2,B1,B2,C1,C2) bulunmaktadır. Her kurs  75 saatten oluşmaktadır.

Aşağıdaki çizelge "Küresel Ölçek" ( Global Scale ) olarak adlandırılır.

A1 Konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını tanıtabilir, bu bağlamda, nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ve benzeri temel sorular yoluyla iletişim kurabilir. Somut gereksinimlerini karşılayabilmek adıyla bilinen, günlük ifadeleri ve çok temel deyimleri anlayabilir ve kullanabilir.

A2 Basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimlerini karşılayabilir. Bildiği, alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.

B1 Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda, basit, ancak fikirler arası bağlantıların oluşturulmuş olduğu metinler yoluyla kendini ifade edebilir. Seyahatlerde, dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Günlük yaşamda, işte ya da okulda, sık karşılaştığı ve tanıdık olduğu konulara dayalı yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir.

B2 Farklı konularda, ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını yansıtabilir. Çok zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut konulara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.

C1 Karmaşık konularda, bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış, ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir.

C2 Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

 

    Eğitimler Yeditepe Üniversitesi, Hazırlık bölümü okutmanları tarafından verilmektedir.

Eğitmen

Oğuz Kırer

Oğuz Kırer

EĞİTİM

Eyüboğlu Koleji

Bilkent Üniversitesi - Turizm ve Otelcilik Lisans

Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans

Erciyes Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı

                                   İngiliz Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans

 

İŞ TECRÜBESİ

Milli Eğitim Bakanlığı  (İngilizce Öğretmeni)

01.09.2000–01.09.2009

Kayseri Mühibe Germirli İlköğretim Okulu

Kayseri Ahmet Erdem Anadolu Lisesi

Kayseri Fevzi Çakmak Lisesi

Erzurum Vali Hafız Paşa İlköğretim Okulu

Ankara Üniversitesi TÖMER  Öğretim Görevlisi

01.01.2001–01.09.2006

Kayseri TÖMER Şubesi

Doğuş Üniversitesi Öğretim Görevlisi

01.09.2009-01.09.2010

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi (Koordinatör Asistanı)

01.09.2010 - Devam ediyor