Çince Dil Kursu

Çince Dil Kursu
Eğitim Süresi
6 Hafta / 50 Saat
Eğitim Günleri
Cumartesi
Pazar
Eğitim Saatleri
18:30 ~ 21:30
10:00 ~ 14:00
Eğitim Yeri
Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi
Eğitim Ücreti (TL)
1000
Eğitimin Amacı

Katılımcıların başlangıç seviyesinde Çince dil bilgisi edinerek günlük hayatında iletişim kurabilmesi, Çince seslendirme sistemini anlaması, yazı kurallarını bilgi edinip yazabilmesi sağlanmaktır.

Eğitimimiz Online olarak devam etmektedir.

Kimler Katılabilir

Çince diline ilgi duyan herkes katılabilir.
İstek Vakfı Okulları öğrencilerine ve çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine, çalışanlarına ve mezunlarına, İSTEKKART sahiplerine %10 indirim yapılacaktır. 

Kontenjan
Min:8 Max:12

A1 Seviye Çince Dil Kursu 29Şubat 2020 - 12 Nisan 2020 tarihleri arasında 6 hafta boyunca Cumartesi, Pazar günleri 10.00 - 14.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.
 
Yeditepe Üniversitesi'nin ana dili Çince olan deneyimli okutmanları tarafından Türk ögrencilere uygun bir sistem ile dersler gerçekleşecektir. Eğitim Çince ile iletişim kurulmasına yönelik dil bilgisi, el yazısı, seslendirme bilgisi ve günlük konuşma konularına göre eğitim stratejilerinden oluşmaktadır. 
El yazısı (temel çizgileri, yazma sırası ve kuralları) - Seslendirme bilgileri (sesli harfleri, sessiz harfleri - Ton vurguları ve özel ton değişme kurallar - Günlük konuşma konuları (Selamlaşma, Sağlık durumu, İş meşguliyeti, Tanışma, Kendini tanıtma, Doğum tarihi, Aile üyeleri bahsetme, Saati söyleme, Yer belirtme) - Gramer konuları isim cümlesi, fiil cümlesi, sıfat cümlesi, ‘是’ cümlesi - ‘有’ cümlesi ve basit soru cümleleri Her eğitim gününde son bir saat el yazısı ve konuşma pratiğine ayrılacaktır. El yazısı ve konuşma pratikleri sırasında eğitmen tarafından hazırlanan yazı kartları ve resimler ile kelime çalışmaları yapılacaktır.
Kaynaklar 1- Çince Konuşma 301 Ders Kitabı – 1 2- Çince konuşma 301 Çalışma Kitabı – 2 3- Çince konuşma 301 CD (3 adet)