Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Mesleki Rusça Dil Kursu
     11/02/2020 - 25/06/2020
     40 Gün / 120 Saat
     Salı ve Perşembe
     18:30 - 21:30
     Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi
     1.600 TL
Eğitim Amacı
Katılımcılara iş hayatında etkin bir Rusça kullanmayı kazandırmak, bu alanda onların kelime hazinelerini geliştirmek ve iş ortamında sıkça kullanılan deyim, ifade, terminolojiyi tanıtmaktır.
Kimler Katılabilir

İş hayatında etkin bir Rusça kullanmak ve iş yazışmaları konusuna hâkim olmak isteyen, Rusya’da veya Rusya şirketleriyle çalışmayı planlayan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen bireylere yöneliktir.
İstek Vakfı Okulları öğrencilerine ve çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine, çalışanlarına ve mezunlarına, İSTEKKART sahiplerine %10 indirim yapılacaktır. 

Kontenjan
Min: 6 Max: 20
Son Başvuru Tarihi
05/02/2020
Eğitim İçeriği

 
Mesleki Rusça kursunu tamamlayan katılımcılara CV yazmak, iş başvurusu yapmak, mülakat, iş toplantısı, iş yemekleri, telefon görüşmeleri gibi konularda katılmak becerileri kazandırılmaktadır. Tanıtım veya pazarlama süreçlerini gerçekleştirmek, ürün satma veya hizmet sunma alanlarında toplantı düzenlemek veya sözleşme imzalamak, iş yazışmaları sürdürmek ile ilgili konularda yetkin bir dil kullanılması sağlanmaktadır.
Ders İçi Temel Kaynaklar
Котане Л.В., Russian for business А2, В1, В2.
Афанасьева Н.Д., Лобанова Л.А., Экономика. Учебное пособие по языку специальности.
Алешина Л.Н., Международная торговля. Учебное пособие по языку специальности.
Т.Н. Базванова, Т.К. Орлова, Бизнес-корреспонденция. Пособие по деловому письму для изучающих русский язык как иностранный.
Eğitim A1 seviyesinden başlayacaktır.