Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Zihİngilizce Dil Kursu
Zihingilizce
     08/12/2018 - 09/12/2018
     2 Gün / 12 Saat
     Cumartesi ve Pazar
     09:30 - 17:30
     Go ve Strateji Derneği, Mecidiyeköy / İSTANBUL
     1.750 TL
Eğitim Amacı
İngilizcenin düşünme metodolojisini anlamak. Eğitim içeriğinde kullanılan İngilizce cümleleri, anlamlandırarak, daha hızlı ve kalıcı bir şekilde hafızaya aktarmak. Hafızada anlamlı hale gelen tüm bilgileri kullanarak konuşma becerilerini geliştirmek.
Kimler Katılabilir

Eğitim genel katılıma açıktır.

Kontenjan
Minimum: 15 / Maksimum: 40
Son Başvuru Tarihi
05/12/2018
Eğitim İçeriği

İNGİLİZCEYİ ZİHNE AKTARIM SEMİNERİ
Apple CEO'su Tim Cook, geçtiğimiz yıllarda dünya kamuoyuyla ‘yeni bir dünya dilini kodlama mantığı ile öğretme’ üzerine bir sistem paylaştı.  Bu sistemde kodlama için bilgisayar rakamları kullanılmıştı. Bir MindMap (Zihin Haritası), kodlama mantığı itibariyle bu sisteme benzer. Ancak rakamlar yerine konuya uygun hikayelere, şekiller ve sembollere anlam katarak formatlanır ve bu formatı özel bir yazılım ile hafızaya aktarır.
ZİHİNGİLİZCE, İngiltere'de dünyaca tanınmış bir eğitim adamı olan Tony Buzan tarafından yaratılan iMindMap yazılımı kullanılarak uygulanan bir sistemdir. Zihinsel kodlama, kişinin kendine özgü düşünme metodolojisini baz alır.
Türkiye’de ilk kez ve sadece “ZİHİNGİLİZCE MindMapper” sertifikalı bir ekip tarafından uygulanan, dünyada ise benzer faaliyetler içinde en etkilisi olan ZİHİNGİLİZCE seminerleri sayesinde, İngilizceyi çok daha kısa sürede ve bir daha unutmamak üzere hafızanıza aktarabileceksiniz.
İngilizceyi algılama biçiminizin nasıl değiştiğini seminerin ilk saatlerinden itibaren hissedeceksiniz. Ve yabancı dil konuşmanın sanıldığı kadar zor olmadığını bizzat yaşayarak göreceksiniz. Dahası, kendi algı haritalarınızı çıkarmaya başladığınızda, bu yöntemi diğer öğrenme alanlarında da kullanmaya başlayarak, siz de bir MindMapper olabilirsiniz.
Bir MindMap, insan beyninin potansiyelini açığa çıkaran, öğrenme ve düşünme sürecinde fikir ve kavramları temsil eden güçlü bir görsel düşünme ve öğrenme aracıdır.
 
SEMİNER KONULARI:
1-) Greeting
2-) Introducing People
3-) Travelling
4-) Talking About Jobs
5-) Talking About Feelings
6-) Talking About Family
7-) Talking About Likes and Dislikes
8-) Shopping
9-) Asking For and Giving Contact İnformation
10-) Talking About Time and Date
11-) Talking About Possessions
12-) Talking About Abilities
 
 
Başvuru ve kayıt için: https://www.govestrateji.org/zihingilizce/