Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi

Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi
Eğitim Tarihi
Eğitim Süresi
6 Saat
Eğitim Günleri
Cumartesi
Eğitim Saatleri
10:00 ~ 12:00
Eğitim Ücreti (TL)
650
Eğitimin Amacı

Hikâyeler iletişimin en eski, en etkili ve en eğlenceli yoludur. İnsanlar bir seçim yapacakları zaman duygularına başvururlar. Duygular deneyimlerle kazanılan yol göstericilerdir. Hayatın içinde gelişip şekillenirler; hikâyeler de öyle. Eğitimde hikâye anlatıcılığı tekniklerini öğrenerek; mesajlarınızı zorlanmadan ve zorlamadan iletmeniz amaçlanmaktadır. İş yaşamınızın herhangi bir anında, örneğin toplantılarınızı yönetirken, projelerinizi sunarken, bir iş ortağınızı ikna etmeye çalışırken, ekibinizi yönlendirirken kolayca bağlantı kurmanız ve sonuç veren etkili adımlar atmanız hedeflenmektedir.

 

 

Eğitimimiz Online olarak devam etmektedir.

Eğitim 09.10.2021/ 16.10.2021 / 23.10.2021 tarihlerinde yapılacaktır.

Kimler Katılabilir

İş dünyasında, etkisini yükseltmek ve iletişim becerilerini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.
 
* Yeditepe Üniversitesi öğrencileri, çalışanları ve mezunlarına ve İSTEK Vakfı çalışanlarına %10 indirim sağlanacaktır. 

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min:5 Max:15

Hikâyenin gücü Hikâyeleri insanlar üzerinde etkili kılan psikolojik, kültürel ve anatomik nedenler İyi bir hikâyenin bileşenleri Kahramanlar ve arketipler Hikâyeyi oluşturmak Hikâyemi nereden bulacağım? Ana önermemi nasıl oluşturacağım? Markamı ve hedef kitlemi hikâyeme ne şekilde dahil etmeliyim? Anlatım dili ve diyaloglar nasıl olmalıdır? Karakterler nasıl ortaya çıkar? Olay dizgisi nasıl oluşturulur? Hikâyemin özgün ve kişisel olmasını nasıl sağlarım? Atölye Çalışması: Hikâye yazımı Katılımcılara Hikayelerin Gücü Adına rehberi hediye edilecektir.
 
Bu eğitim Headline iş birliğiyle gerçekleştirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için : https://www.headline.ist/

Arzu Zengin

arzu zengin

Arzu Zengin Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Haberciliğe 1994 yılında, Kanal 6 Televizyonu Dış Haberler Servisi’nde başladı. Bir yıl sonra ATV Haber Merkezi’ne katıldı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV’ye geçerek; haberciliğe bir ekran yüzü olarak devam etti. On yıl süreyle NTV’de, Editör ve Sunucu olarak görev yaptı. Haber 17, Yakın Plan, NTV Dosya, Güne Başlarken, Haftasonu Ana Haber Bülteni, Kültür ve Kimlik Sunuculuğunu ve Editörlüğünü üstlendiği yayınlar arasında yer alıyor. Yazar da olan Arzu Zengin’in Hayata Uyanış adlı romanı, Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı. 2010 yılında bu yana iletişim ve hikaye anlatıcılığı eğitimleri veren Arzu Zengin, Points of You sertifikasını alarak; hikayeciliği, kendini keşif yolculuğuyla birleştiriyor.