E-Ticaret Okuryazarlığı Sertifika Programı ( ONLINE )

e ticaret okur yazarlığı
Eğitim Süresi
4 Hafta / 36 saat -Haftada 3 gün: Günde 3 saat
Eğitim Günleri
Salı
Çarşamba
Perşembe
Eğitim Saatleri
19:00 ~ 22:00
10:00 ~ 13:00
Eğitim Ücreti
Eğitim ücreti için iletişime geçiniz.

I.Modül: E-Ticaret Yönetimi

 - E-Ticarette Temel Kavramlar / Dijital Yenilikler

  - E-Satış; Online Satış Teknikleri

  - E-Girişimcilik

  - E-İhracata Giriş (Cross-border E-Commerce) / Temel Kavramlar

 

Kimler Katılabilir: Bu modülü e-ticaret sektöründe bir şirket adına ya da bireysel olarak, lokal ya da global ölçekte web sitesi üzerinden online satış işlemlerini yürütmek isteyen herkes katılabilir.

 

I.Modülün Sağlayacağı Uzmanlıklar:  Bu modülü tamamlayan kişiler, e-ticaret bir web sitesi üzerinden satış yönetimi konusunda, talep, tedarik ve dağıtıma yönelik analizleri yaparak, bu akışı bir bütün olarak yönetebileceklerdir.

 

Eğitim Süresi: 4 Hafta / 36 saat

   -Haftada 3 gün: Günde 3 saat 

 

Eğitim Günleri: Salı / Çarşamba / Perşembe

Eğitim Saatleri: 19:00-22:00

Ücret: 2.160.-TL

Eğitmenler:

- Zeynep İyiler: E-Ticarette Temel Kavramlar ve E-İhracata Giriş

- Serdar Çınar: E-satış ve E-Girişimcilik

 

Modül II: Dijital Pazarlama

      - Web / Sosyal Medya İçerik Yönetimi

      - Sosyal Medya Pazarlaması

      - SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

      - SEM - Arama Motoru Pazarlaması

       - E-CRM - Online Müşteri İlişkileri Yönetimi

       - Online Reklam / Performans Yönetimi 

  

Kimler Katılabilir: Bu modülü e-ticaret sektöründe dijital pazarlama uzmanı olmak isteyen, adaylar ile, halen bu sektörde veya ilişkili alanlarda çalışmakta olup e-ticaret ve dijital pazarlama konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. 

 

II.Modülün Sağlayacağı Uzmanlıklar:  Bu modülü tamamlayan kişiler, dijital pazarlama alanında yukarıda sıralanan tüm başlıklarda yönetici asistanı olarak kariyer fırsatı bulabilirler.

Örn,  e-marka yöneticisi, web ve sosyal medya içerik yöneticisi, online müşteri ilişkileri yöneticisi asistanı olarak iş bulabilirler.

 

Eğitim Süresi: 6 Hafta /54 saat

   -Haftada 3 gün: Günde 3 saat 

 

Eğitim Günleri: Salı / Çarşamba / Perşembe

Eğitim Saatleri: 19:00-22:00

Ücret: 3.240.-TL

Eğitmenler:

- Mesut Şefizade: SEO, SEM, Online Reklam ve Performans Yönetimi

- Ezgi Nur Aydın / Anna Yağcı: Web/Sosyal Medyada İçerik Yönetimi / Sosyal Medya Pazarlaması, E-CRM

 

III.Modül: E-Ticarette Bilişim

   - Web Design

   - Web Programlama

   - Veri Madenciliği / Veri Yapıları /Big Data Kavramı

   - E-Ticarette Yazılım / Kodlama

 

Kimler Katılabilir: Bu modüle e-ticaret sektöründe, kişisel girişimleri ya da bir şirket adına. web sitesi kurmak, içerik oluşturmak ve yönetmek, online verilerin analiz ve raporlamasını yapmak üzere kariyer planlayan herkes katılabilir.

 

III. Modülün Sağlayacağı Uzmanlıklar: Bu modülü tamamlayan kişiler, webmaster, web programlama, veri analisti ve yazılım uzmanı asistanı olarak iş bulabilirler.

 

Eğitim Süresi:  4 Hafta / 36 saat

   -Haftada 3 gün: Günde 3 saat 

 

Eğitim Günleri: Salı / Çarşamba / Perşembe

Eğitim Saatleri: 19:00-22:00

Ücret: 2.160.-TL

Eğitmenler:

Engin Kandıran

 

IV.Modül: E-Ticaret Lojistiği

   - Tedarik Zinciri Yönetimi

   - Depo Yönetim Sistemleri

    - E-Ticarette Dağıtım Sistemleri 

    - E-Ticaret Lojistiğinde Yeni Trendler (Yapay Zeka / Robot vb Teknolojileri ile Depo Yönetimi          Uygulamaları)

    

Kimler Katılabilir: Bu modüle e-ticaret lojistiğinde kariyer yapmak isteyen, halen lojistik alanında çalışan ve e-lojistik sistemleri konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

IV. Modülün Sağlayacağı Uzmanlıklar: Bu modülü tamamlayan kişiler, e-ticarette satın alma uzmanı, depolama sistemleri yöneticisi, tedarik zinciri yöneticisi, dağıtım sistemleri yöneticisi asistanı olarak iş bulabilirler.

Eğitim Süresi:  4 Hafta / 36 saat

   -Haftada 3 gün: Günde 3 saat 

 

Eğitim Günleri: Salı / Çarşamba / Perşembe

Eğitim Saatleri: 19:00-22:00

Ücret: 2.160.-TL

Eğitmenler:

Emre Çizmeci

 

 

Tüm eğitim modülünü alanlar için %15 indirim uygulanacaktır.

İSTEK KART sahiplerine ayrıca %10 indirim uygulanacaktır.

Dr. Zeynep İyiler

zeynep iyiler

Çalışma hayatına 1996’da Dış Ticaret Müsteşarlığı-İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi’nde Uzman Yrd. olarak başlamıştır. 2013’e kadar çeşitli sektörlerden ihracatçı firmaların e-ticaret, ve ihracat odaklı uluslararası pazarlama alanlarında kapasite geliştirmelerine yönelik eğitmen ve danışman olarak çalışmıştır. BM-ITC’nin sertifikalı eğitmeni ve eğiticilerin eğitmeni olarak Türkiye ve yurt dışında çok sayıda eğitim vermiştir. BM, AB, UNDP ve TÜBİTAK projelerinde çalışmıştır. 2013-2020 döneminde Okan Üniversitesi Uluslararası Ticaret (İng) bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Doktora çalışması sınır ötesi e-perakendecilik üzerinedir. Elektronik Ticaret ve Pazarlama, Pazarla İletişim, Yurt Dışına E-Ticaret (B2C E-İhracat) (ortak yayın), Kümeler İçin AR-GE ve İnovasyon Yönetimi Kılavuzu (ortak yayın), UR-GE Hazırlama ve Uygulama Kılavuzu (ortak yayın), Kümeler İçin Uluslararasılaştırma Stratejileri ve Pazarlama Kılavuzu (ortak yayın), Mısır Yerinde Pazar Araştırması, İş Yönetim Sistemi - Yöneticinin Uluslararası Rekabet El Kitabı (ortak yayın), Ticaret Noktaları ve Elektronik Ticaret başlıca kitaplarıdır. Dijital pazarlama, ihracat yönetimi, hedef pazar belirleme ve ticari istihbarat alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmekte ve akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Mesut Şefizade

Mesut Şefizade Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik lisans bölümünden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Sussex Üniversitesi Uluslararası Pazarlama yüksek lisans programıyla devam etti. Sekiz sene çalıştığı iProspect, Dentsu Aegis Network şirketinde dijital pazarlama konusunda uzmanlaştı. Opel, Nivea, Coca-Cola, Decathlon, adidas gibi markalara danışmanlık verdi. Şu anda GroupM’de Head of Digital göreviyle kariyerine devam eden Mesut Garanti BBVA’nın tüm dijital operasyonlarından sorumludur. 

Aktif olarak Decoder Academy, Dijital Pazarlama Okulu ve Pazarlamasyon platformlarının yanı sıra KADIGER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) gibi sivil toplum kuruluşlarına da dijital pazarlama eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda MMA Türkiye (Mobile Marketing Association) yönetim kurulu üyesi olan Mesut sektörde de aktif rol almaya devam etmektedir.

Ezgi Nur Aydın

ezgi nur aydın

Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Watsons'da Pazarlama İletişim departmanında uzun dönem staj yaptı. Eş zamanlı olarak Bahçeşehir Üniversitesi'nde Dijital Pazarlama üzerine sertifika programını tamamladı. URBAN Care markasında 1 yıl kadar Marka İletişim uzmanı olarak devam ettiği süreçte Yeditepe Üniversite'sinde Elektronik Ticaret bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve okulda aldığı girişimcilik dersi sayesinde KOSGEB Kadın Girişimi desteği ile kendi girişimini kurdu. 2018 yılından beri online lokal kuru gıda satışı sağlayan Gourmet Ladies markası 2020 yılında İTÜ Çekirdek girişimlerinden birisi olarak seçildi. Gourmet Ladies markasının yanı sıra aynı zamanda marka danışmanlığı ve influencer pazarlaması konusunda da danışmanlık vermeye devam ediyor. Yeditepe Üniversite'sinde 2020 Bahar döneminde Elektronik Ticaret yüksek lisans öğrencilerine İçerik Yönetimi hakkında ders verdi.

Engin Kandıran

engin kandıran

Dr. Öğr. Üyesi Engin Kandıran, Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yazılım Geliştirme Bölümü başkanı olarak görev almaktadır. Lisans eğitimi Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans derecesini Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik alanında yine Boğaziçi üniversitesinde almış ve Fizik Anabilim dalında Yeditepe Üniversitesi’nden doktora eğitimini tamamlamıştır. Zaman serisi analizi, Dinamik Sistemler ve Yapay Zeka alanlarında akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Yeditepe Üniversitesi’nde Algoritma, Ağ programlama ve çeşitli programlama dilleri (Python, C++, C, Java) derslerini vermektedir.

Emre Cevdet Çizmecioğlu

emre çizmecioğlu

Lise öğrenimini Saint Benoit’da tamamladıktan sonra lisans eğitimine İstanbul İşletme Fakültesi’nde devam etti. Yüksek Lisans olarak sırasıyla Galatasaray Üniversitesi MBA ve İstanbul Üniversitesi Lojistik Master Program’ını tamamladı. Finans sektöründe Denetim, Araştırma ve Kurumsal Finansman raportörü olarak başladığı çalışma hayatına 2001 yılında Lojistik sektörüne geçerek farklı bir ivme kazandırdı. Sırasıyla Sertrans, Borusan Lojistik, Borusan International Algeria, Fiba Perakende ve Kuhne Nagel’de çalışmıştır. 2014 yılından itibaren girişimci olarak Mall Logistics, Easy Point, Epsilon4PL ve Store Plus markalarında Kurucu ve Yönetici Ortak olarak çalışmaktadır.  Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği ( ETID )  Yönetim Kurulu Üyeliği faaliyetini sürdürmektedir. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde Tedarik Zinciri Yönetimi üzerine dersler vermektedir. İngilizce ve Fransızca çok iyi derecede bilmektedir.