TEMEL FOTOĞRAFÇILIK SERTİFİKA PROGRAMI

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK SERTİFİKA PROGRAMI
Eğitim Tarihi
Eğitim Günleri
Pazartesi
Çarşamba
Eğitim Saatleri
20:00 ~ 22:30
Eğitim Yeri
Online Eğitim
Eğitim Ücreti (TL)
500
Eğitimin Amacı

Fotoğraf çekmek insanı her yönden zenginleştiren bir hobidir. Her uğraş gibi bilgi ve emek ister. Zamanla gelişir ve geliştikçe de para kazanmanız için farklı seçenekler sunar.

Hem zihinsel, hem estetik hem de dünyayı farklı görebilme yeteneğini geliştirme imkân sunar. Gördüğünüz ve beğendiğiniz fotoğrafları çekebilmek için en temel bilgilere ulaşabilecek, pozlama ayarlarını, neden ve nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenecek ve bu bilgileri uygulayabileceksiniz. Ezbere değil mantığını anlayarak ilerleyebilmenize destek olmak istiyoruz.

Fotoğraf çekebilmeniz için elinizdeki makinanın nasıl çalıştığını, hangi parçalardan oluştuğunu bilmeniz ve bunları doğru kullanabilmeniz için birçok temel bilgiyi kavramanız gerekiyor. Bu dersin amacı sizlere başlangıç seviyesindeki bilgileri ulaştırmak, pratik çekim bilgileri vererek profesyonel makinayla fotoğraf çekebilmenizi sağlamaktır. Her isteyenin bu işi öğrenebileceğine, doğru bir şekilde fotoğraf çekebileceğine olan inancınızı arttırarak motive etmektir

Fotoğraf çekiyor ve makinanızı da kullanabiliyor, ancak tam da istediğiniz gibi fotoğraf elde edemiyor olabilirsiniz. İşte neden ve nerelerde sıkıntı yaşadığınızı bu eğitimde hem bilgilerinizi tazeleyerek hem de bilmediğiniz alanlarda kendinizi geliştirerek öğrenebilirsiniz.

Amacınız ne olursa olsun bu eğitimde fotoğraf çekme konusunda mutlaka bir şeyler öğreneceksiniz. Görüp, özendiği fotoğrafları çekmeyi hayal edenler için, bu eğitim güzel bir başlangıçtır.

Kimler Katılabilir

Fotoğraf çekmeye meraklı olan herkes. Bu alana ilgi duyanlar. Profesyonel makine almak isteyenler. Öğrenciler. Fotoğraf makinesi olup daha güzel fotoğraf çekmek isteyenler.

Yeditepe Üniversitesi Çalışanları, Öğrenciler ve Mezunlarına Özel %50 İndirim Uygulanacaktır.

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min:15 Max:30

Fotoğraf makinası nasıl çalışır

Fotoğrafı etkileyen parçaları nelerdir

Objektifler

Sensör yapıları

En temel ayarlar nedir? Fotoğrafı Nasıl etkiler

Diyafram

Enstantane

ISO

Netleme nedir, nasıl yapılır ve önemi?

En çok tercih edilen çekim modları

Çekim modları nasıl çalışır

Pozometre nedir, ne işe yarar

Simülatör ile çekim pratiği yaptırma

“Beyaz  Ayarı” nedir ? fotoğrafı nasıl etkiler. Doğru ayar nasıl yapılır?

Işığın özellikleri nelerdir? Bu özellikler fotoğrafı nasıl etkiler ve farklı hale getirir.

1/3 kompozisyon kuralı nedir? Ne işe yarar?

Diğer kompozisyon temelleri