Duygu Aplak

Duygu Aplak

Duygu Aplak – 09.11.1975-Endüstri Mühendisi

 

Güngör Otomotiv 1996 -1998

Zaman Etüt Mühendisi – QC9000 Belgelendirme – Üretim Planlama Şefi

İş Akış Diyagramları

Standart Operasyon tanımlama ve zaman

Üretim Bildirim Programı devreye alım

Ambar Stok Yönetimi

Standart Ambalaj Kullanımı

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş.- 1998-2019

Araç Bant Kenarı Yerleşim Metot Mühendisi

Parça Çeşitliliği Yönetimi (Hatasızlaştırma, Işıklı Sistemler Kurulumu)

Fabrika Alan Sorumlusu (Seri hayat ve projelerde alan ve akış yönetimi)

Fabrika Gelecek Projeler Yerleşimi (Sosyal Alanlar, Hat Yerleşimleri)

Kapasite Artış Projeleri Planlama Sorumlusu (Kasa, Boyalı Kasa, Montaj, Motor ve Vites Kutusu tüm üretim alanları ve Büro, Vestiyer, Yemekhane gibi sosyal alanlar)

Mühendislik Direktörlüğü Teknik Sekreter (Araç ve Mekanik Mühendislik Direktörlüğü kapsamında ürün ve proje yönetimi, eğitim, yatırım,bütçe ve insan kaynakları ihtiyaçları konularında liderlik)

Zaman Etüt Yöneticiliği (Tüm Üretim hatlarında seri hayat ve projelerde zaman tanımlama, yalın şantiyelerde görev alma,birden fazla tezgah yönetimi, MTM,projelerde tasarım üzerinden zaman tanımlama)

Araç Montaj Metot Proses Yöneticiliği (Seri araçlar ve proejelerde hat kurulumları,performans şantiyeleri,ürün geliştirme,operasyon tanım ve geliştirmeleri,ekonomi şantiyeleri)

Mekanik Metot Proses Yöneticiği (Vites kutusu ve motor talaşlı üretim hatlarında seri ve proje ürün ve proses geliştirme)

Ekim 2019-

Koç,Mentör, Eğitmen,Danışman

 

  Tülay TEK- Endüstri Mühendisliği

İş hayatına Türkay Tekstil’de Üretim ve Malzeme Planlama Mühendisi olarak başladı.

2003 yılında dünyanın en büyük otomotiv yan sanayi firmalarından biri olan Lear Otomotiv’de Üretim Planlama Mühendisi olarak başladı. 2004 yılından itibaren Black Belt olarak altı sigma projelerine liderlik yaptı. 2008 yılında Yalın Üretim faaliyetlerinin devreye alınmasıyla Sürekli İyileştirme

Koordinatörlüğü görevini yürütmeye başladı. 2011 yılına kadar Altı Sigma Green Belt ve Yalın Üretim araçları eğitimlerini ilgili tüm çalışanlara verdi.

2011-2012 yılları arasında Valeo firmasında Sürekli İyileştirme Süpervizörü olarak çalıştı. Bu dönemde tedarikçilerle Kandan uygulamasının devreye alınmasını sağladı.

2013-2017 yılları arasında Karsan firmasında Yalın Yönetim ve Eğitim Yöneticisi olarak çalıştı. Kaizen ödüllendirme çalışmalarının devreye alınması, Yalın Üretim araçlarının eğitimlerinin verilmesi, Hedeflerle Yönetim sisteminin ve buna bağlı olarak raporlama sistematiğinin oluşturulması, eğitim yönetim sisteminin yapılandırılması gibi konularda çalıştı.

Tülay Tek, Yalın Dünya firmasının kurucusu olarak 2017 yılı başından beri, yalın dönüşüm faaliyetleri, 5S çalışmaları, hedeflerle yönetim sisteminin kurulması, ekip liderlerinin eğitimleri, problem çözme ve öğrenen organizasyon kültürünün oluşturulması konularında çalışmaktadır.