HSK 2 Hazırlık Kursu

HSK 2 Hazırlık Kursu
Eğitim Süresi
90 Saat
Eğitim Günleri
Pazartesi
Perşembe
Cumartesi
Eğitim Saatleri
18:00 ~ 21:00
10:00 ~ 13:00
Eğitim Yeri
Hybrid
Eğitim Ücreti (TL)
14900
Eğitimin Amacı

Yeni program, 2024 güz döneminde açılacaktır. Yeni program bilgileri Eylül 2024'de paylaşılacaktır.

  • HSK (Çince Yeterlilik Sınavı) Sınavlarına Hazırlık
  • A2 seviyesinde Çince öğrenmek ve orta seviye dil becerileri edinerek Çince ile iletişim kurabilme yeteneğini geliştirmek

 

Akademik Fırsatlar: SEM ile Yeditepe Konfüçyüs Enstitüsü iş birliği ile HSK Hazırlık Kurslarına katılan öğrencilerimiz Çin Devleti’nin birçok eğitim bursları ve akademik programlarından faydalanabilir. (Çin Yaz Kampı, Yüksek Lisans Bursu, Doktora Bursu, vb.)  
Meslekî: Çince, birçok meslekî alanda faydalı olabilir. Özellikle iş dünyasında Çince dil becerisi büyük avantaj sağlar. Çince dil bilgisi, birçok sektörde (ticaret, sanayi, turizm, sağlık, eğitim, iletişim, vb.) ilerlemeyi destekler.
İş Olanakları: Çince, uluslararası alanda en çok kullanılan dillerden biridir. Çince bilmek iş fırsatlarını ve kariyer olanaklarını genişletir. 
Bilişsel Gelişim: Yeni bir yabancı dil öğrenmek bilişsel yetenekleri geliştirir. Problem çözme, odaklanma ve dil bilgisi gibi becerileri artırır.

Kimler Katılabilir

Üniversite öğrencileri, meslek sahipleri, Çince diline ilgi duyan ve temel düzey Çince dil becerilerini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. (En az lise mezunu ve A1 Çince dil bilgisi bilmek gerekmektedir.)

 

İstek Vakfı çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına %10 indirim yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min :10 Max: 20

Pazartesi ve Perşembe günleri saat 18.00 - 21.00 saatleri arasında yüz yüze, Cumartesi günleri 10.00 - 13.00 saatleri arasında online olarak gerçekleşecektir. Yüz yüze eğitimler Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

 

DERS KİTABI:    
         STANDARD COURSE HSK 2 TEXTBOOK
         STANDARD COURSE HSK 2 WORKBOOK

DİĞER KAYNAKLAR:
         STANDARD COURSE HSK 1 TEXTBOOK
         STANDARD COURSE HSK 1 WORKBOOK
         CHINESE PROFICIENCY TEST SYLLABUS LEVEL 1
         CHINESE PROFICIENCY TEST SYLLABUS LEVEL 2

 

Eğitim tamamlayan ve sınavda başarı gösteren Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Konfüçyüs Merkezi'nin yönlendirmesiyle Çin'de 2 hafta sürecek olan Yaz Kampına katılabilir. Yaz Kampı için Çin Devleti öğrencilere burs sağlayacaktır. Detaylı bilgi için Konfüçyüs Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Konfüçyüs Merkezi İletişim : 0216 578 16 02

WEILI LI

WEILI LI

WEILI LI , akademisyen kariyeri 1999 yılında Çin Hebei Eğitim Üniversitesi Endüstri ve Ticaret Yönetim Uzmanlığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Çin’de Çince öğretmeni olarak başladı. 2003 yılında Yüksek Lisans yapmak üzere Türkiye’ye gelip İstanbul Üniversitesi Türk Dili Birimi’nde 2005 yılında Türkçe İleri seviyesini tamamlayıp Çeviribilim Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine başladı; eğitim sürecinde İstanbul Okan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Çince Mütercim Tercümanlık bölümünün kurucu öğretim üyelerinden biri olarak çalışma hayatını sürdürüyordu.  2009 yılında hem Çeviribilim Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans mezunu oldu hem de Çin Beijing Dil ve Kültür Üniversitesi’nde Çince Eğitimenliği programını başarıyla tamamladı. 

2009 yılında Yeditepe üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda Çince öğretmeni olarak çalışmaya başladı, 2010 yılında Çince Dil Sorumlusu olarak atandıktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde Konfüçyüs Enstitüsü kurma önerisini üniversite üst yönetimine iletti. Yeditepe Üniversitesi’nin tüm üst yünetim kadrosundaki değerli yöneticilerin çabalarıyla Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu destekleriyle ve Türkiye Cumhuriyeti Dış İşler Bakanlığı onaylı YÖK izniyle 23 Nisan 2015 tarihinde Çin Başkenti Beijing’de Hanban Merkezi’nde Türkiye’nin 4. Konfüçyüs Enstitüsü “Yeditepe Konfüçyüs Enstitüsü” kurulumunu törenle gerçekleştirdi. 2015 yılından beri hem Yeditepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda Çince Dil Sorumlusu hem de Yeditepe Koncüçyüs Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak akademisyenlik hayatını devam ettirmektedir. İş hayatının yanı sıra 2019 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü’nde doktora eğitimini devam ettirmektedir.