TOEFL IBT Hazırlık Kursu

TOEFL IBT Hazırlık Kursu
Eğitim Süresi
100 Saat
Eğitim Günleri
Salı
Perşembe
Eğitim Saatleri
18:30 ~ 21:30
Eğitim Yeri
Online Eğitim
Eğitim Ücreti (TL)
7500
Eğitimin Amacı

Programımızda kontenjan dolmuştur. Yeni dönem tarihi kısa sürede paylaşılacaktır.

 

TOEFL sınavlarına adayı eksiksiz bir şekilde hazırlamak.

 

 

 

Kimler Katılabilir

En az Intermediate seviyesinde olan herkes katılabilir. (Speaking sınavı zorunludur.) Yapısal konular intermediate seviyeden alınıp ileri advanced seviyeye kadar anlatılacaktır. Kayıttan önce seviye tespit sınavı olacaktır. (Programa göre öğrencilerden derse dizüstü bilgisayar ve kulaklık gibi ekipmanlar getirmeleri istenebilecektir)
İstek Vakfı çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına %10 indirim yapılacaktır. 
 

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min:11 Max:18

Bir online ders saati bir “40-minute Zoom class session”dır. Blok ders uygulanabilir. Online dersler kayit edilememektedir.

Dersler, Reading, Writing, Listening, Speaking, Vocabulary Building ve Advanced Grammar olmak üzere altı kısımdan oluşmaktadır. Temel gramer konuları “advanced” seviyenin sonuna kadar anlatılacaktır. Tüm TOEFL iBT Reading, Listening, Speaking ve Writing soru tipleri ele alınacak ve her soru tipi için uygulanacak stratejiler öğretilecektir. Çok sayıda “complete test” çözümü ve hata analizi yapılacaktır. Programda bazen sınıfın hızına göre yeni düzenlemeler olabilmektedir.

Kitap ücretleri kurs ücretine dahil değildir.

Ders İçi Temel Kaynaklar:  1-Shortcut to Academic Reading and Vocabulary Yeditepe University Press 2-ETS Official TOEFL iBT® Tests Volume 1, 2nd Edition

Extra Kaynaklar: 1-Cambridge Preparation for the TOEFL Test Book with Online Practice Tests 4th Edition  2- Kaplan TOEFL iBT Prep Plus 2018-2019: 4 Practice Tests + Proven Strategies + Online + Audio (Kaplan Test Prep) 3-Longman Preparation Course for the TOEFL iBT Test with Answer Key 3rd Edition 4-Barron's TOEFL iBT Test of English as a Foreign Language, 14th edition.