TOEFL IBT Hazırlık Kursu

TOEFL IBT Hazırlık Kursu
Eğitim Tarihi
-
Eğitim Süresi
40 Gün / 120 Saat
Eğitim Günleri
Çarşamba
Cuma
Eğitim Saatleri
18:30 ~ 21:30
Eğitim Yeri
Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi
Eğitim Ücreti (TL)
3200
Eğitimin Amacı

TOEFL sınavlarına adayı eksiksiz bir şekilde hazırlamak.

 

Eğitimimiz Online olarak devam etmektedir.

Kimler Katılabilir

En az Intermediate seviyesinde olan herkes katılabilir. Yapısal konular intermediate seviyeden alınıp ileri advanced seviyeye kadar anlatılacaktır. Kayıttan önce seviye tespit sınavı olacaktır. (Programa göre öğrencilerden derse dizüstü bilgisayar ve kulaklık gibi ekipmanlar getirmeleri istenebilecektir)
İstek Vakfı çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına %20 indirim yapılacaktır. İndirimli ücret KDV Dahil 2.560 TL'dir.
İSTEKKART sahiplerine %10 indirim yapılacaktır. 

Son Başvuru Tarihi
Kontenjan
Min:8 Max:12

Tahmini bitiş tarihidir, nihai takvim daha sonra duyurulacaktır.
 
Dersler Structure, Reading, Essay Writing, Listening ve Listening-based Speaking olmak üzere beş kısımdan ve 5 aşamadan oluşmaktadır.
 
1. Aşama: Tüm gramer konuları (Determiners and Nouns, Pronouns and Possessive Adjectives, Tenses, Modal Auxiliaries, The Passive Voice and the Causative Form, Gerunds and Infinitives, Adjectives and Adverbs, Adjectival Clauses, Noun Clauses, Adverbial Clauses, Participles, Reduction of Clauses, Prepositions, Sentence Connectors, Inversion, Parallelism and the Subjunctive, reduction, inverision ve subjuntive) advanced seviyenin sonuna kadar anlatılacaktır.
2. Aşama Reading teknikleri ve Essay yazma yöntemleri ve yoğun bir essay yazma ve dili advanced seviyede yazılı kullanma olarak tanımlanan “writing fırtınası” aşamasıdır.
3.Aşama: 1. ve 2. Aşama süresince “vocabulary building”, ve “genel listening” rehberlik niteliğindeki sınıf çalışmalarıyla ve ödevlerle yürütüldükten sonra özellikle Türklerin telaffuzunda zorlandığı yaklaşık 300 sözcük pekiştirilecek, “listening based speaking” strateji ve pratik çalışmalarına başlanacaktır.
4.Aşama: TOEFL ibt reading, listening ,spreaking ve writing tüm soru tipleri tekrar ele alınacak ve her soru tipi için uygulanacak stratejiler öğretilecektir.
5.Aşama : çok sayıda “complete test” çözümü skor ve hata analizleri içerecektir.
Ders İçi Temel Kaynaklar (Programa göre öğrencilerden derse dizüstü bilgisayar ve kulaklık gibi ekipmanlar getirmeleri istenebilecektir) 1-Cesur Ozturk, Building Skills For Proficiency (Structure ve Vocabulary için)  2-Shortcut to Academic Reading and Vocabulary Yeditepe University Press 3 -  Barron's TOEFL iBT Test Of English as a Foreign Language, 14th edition
Extra Kaynaklar: 1-Cambridge Preparation for the TOEFL Test Book with Online Practice Tests 4th Edition  2- Kaplan TOEFL iBT Prep Plus 2018-2019: 4 Practice Tests + Proven Strategies + Online + Audio (Kaplan Test Prep) 3-Longman Preparation Course for the TOEFL iBT Test with Answer Key 3rd Edition 4-ETS Official TOEFL iBT® Tests Volume 1, 2nd Edition 8-ETS Official TOEFL iBT® Tests Volume 2
TOEFL IBT SYLLABUS*
Week 1- “monolingual learner’s dictionary” kullanımı, okuma ve dinleme yoluyla kelime öğrenme teknikleri, determiners, nouns, pronouns, possessive adjectives, articles, tests
Week 2- All Tenses+ Tense tests
Week 3- All Modals+ Modal tests
Week 4- Active, passive, causative, tests
Week 5- Gerunds and infinitives, tests
Week 6- Adjective, adverb, tests
Week 7-Adjective (relative) clause+ Adjective clause test
Week 8 - Noun clause+ Noun clause tests
Week 9- Adverbial clauses, connectors, participles, inversion, subjunctive
Week 10-Adverbial clause, connectors, participle, inversion, subjunctive tests
Week 11-Essay writing techniques + essay writing practice
Week 12-Reading strategies+ toefl ibt reading question types
Week 13-Listening and notetaking strategies + toefl ibt listening question types
Week 14- Approximately 300- word - Turkish learner specific pronunciation reinforcement+ speaking strategies + listening- based speaking question types.
Week 15-Complete tests
Week 16-Complete tests
Week 17-Complete test
Week 18-Complete test
Week 19-Complete test
Week 20-Complete test
 
1 ders saati 45dk. dır. Programda bazen sınıfın hızına göre yeni düzenlemeler olabilmektedir.